Tag : стрелец

Спорт Фудбал

Барди најдобар странски играч во историјата на Леванте!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец поради повреда не е дел од составот на Игор Ангеловски на трите мечеви овој месец, против Грузија, Естонија и Ерменија. Енис Барди после...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат
Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, тоа го прават дури и со своите емоции....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Слободен печат
Кога подобро ќе ги запознаете, ќе ви стане јасно дека се работи за тешки личности, со чуден карактер. Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие мажи ќе ве измамат додека трепнете: Прељубата им е во крв на овие два хороскопски знаци

Слободен Печат
Додека мажите родени во знак на рак се исто толку верни како кучињата, припадниците на некои други хороскопски знаци имаат тенденција да ги изневеруваат своите...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три знаци на кои септември им носи најубави изненадувања

Слободен печат
Некому му се насмевнува средба каква што сонувале, накои ќе заработат пари на кои не се надевале – ви ги претставуваме трите знака кои во...
Ракомет Спорт

СТРУГА 2020: МВП признанието за Мандалиниќ, најдобар голман Чаневски!

Слободен печат
После завршувањето на традиционалниот турнир во Струга, беа прогласени најдобрите играчи, а тие доаѓаат од Еурофарм Пелистер и Вардар 1961. За најдобар голман е прогласен...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Слободен печат
Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Токму затоа одвојуваат три знаци кои секогаш ќе одберат љубовна авантура без обврски...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ѕвездите ни откриваат: Ова е хороскопскиот знак кој најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Ракомет Спорт

Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Лигата на шампионите

Слободен печат
Македонскиот ракометар се наоѓа убедливо на првото место на вечната листа најдобри стрелци во европската ракометна Лига на шампионите со 1332 голови. Кирил Лазаров во...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 29 април – Погледнете што вели хороскопот за оваа среда

Слободен печат
ОВЕН РАБОТА: Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските. ЉУБОВ: Насочете се кон...
MacedonianAlbanian