Tag : Еурофарм Пелистер

Ракомет Спорт

Вегар: Немавме среќа, многу ми е жал, најмногу поради битолските навивачи!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер во полната сала „Боро Чурлевски“ во реваншот од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата триумфираше со 24:22 над Нексе. Но, тоа не беше доволно...
Ракомет Спорт

СЕХА: Не успеа Еурофарм Пелистер, Нексе во четвртфинале против Вардар!

Слободен печат
После поразот на првиот натпревар од осминафиналето во Хрватска со резултат 23:20, ракометарите на Еурофарм Пелистер имаа задача да ја анулираат негативата за пласман во...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Еурофарм Пелистер во мисија: „Стави појас“ за бесплатен билет (ФОТО)

Слободен печат
Ракометната еуфорија која деновиве ја зафати Битола во очекување на натпреварот Еурофарм Пелистер и Нексе имаше своја „епизода“ и на битолските улици. На општо изненадување...
Ракомет Спорт

Никола Митревски е најдобар спортист на Битола за 2019 година

Слободен печат
Голманот на Еурофарм Пелистер и на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски, е прогласен за најдобар спортист во Битола за минатата 2019 година. – Сите награди...
Ракомет Спорт

Петровски: Имаме добар резултат, сè ќе биде одлучено во Битола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Пелистер загуби од Нексе со 23:20 во првиот натпревар од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата кој се одигра во Хрватска. Реванш мечот ќе се...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер ќе брка негатива за четвртфинале во СЕХА

Слободен печат
Денеска во Хрватска се одигра првиот натпревар од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата, екипата на Еурофарм Пелистер загуби од Нексе со 23:20. Константно противникот го...
Ракомет Спорт

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат
Стевче Алушовски со победа ја стартуваше одисејата на клупата на Вардар. Европскиот шампион со 32:28 го совлада Еурофарм Пелистер во тренинг натпревар. Вардар иако настапи...
Ракомет Спорт

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат
Ракометниот клуб КЛ7 од 24 до 26 јануари 2020 ќе биде организатор и домаќин на меѓународен турнир за млади категории „КЛ7 2020″. На него ќе...
Ракомет Спорт

Жељко Бабиќ на клупата на РК Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер ја информира јавноста дека нов тренер е Жељко Бабиќ, поранешен селектор на хрватската ракометна репрезентација. На клупски план 47-годишниот стратег...
Ракомет Спорт

Митревски прв голман во СЕХА-лигата

Слободен печат
Голманот на Еурофарм Пелистер и на македонската ракометна репрезентација е прв голман во досегашниот дел од СЕХА-лигата. Митревски на голот на Еурофарм Пелистер забележа 89...