• турнир

Младите У21 надежи ремизираа против Саудиска Арабија

Денеска во вториот натпревар на силниот меѓународен турнир што се одржува во Свети Мартин Мура младата репрезентација на Македонија до 21 година ремизираше со Саудиска Арабија (1:1). Потсетување дека на првиот меч на турнирот во Хрватските надежите на Драги Канатларовски триумфираа над селекцијата на Албанија (3:1). На денешниот дуел Македонија има шанса прва да поведе, …

Младите У21 надежи ремизираа против Саудиска Арабија Read More »