3 C
Скопје

Tag : турнир

Вести Кошарка Спорт

Поради двајца позитивни кошаркари на ковид-19: Работнички не отпатува во Бања Лука на турнир во АБА 2 лигата

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички не отпатуваа во Бања Лука на вториот турнир во АБА 2 лигата што почнува во понеделник (18 јануари). Причина се двајцата позитивни...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички со половичен ефект се враќа од „балонот“ на Златибор

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички со учинок од две победи и исто толку порази, го завршија своето учество од премиерниот настап во првиот од трите предвидени турнири,...
Кошарка Спорт

Бонер: Не знам многу за Хрватска или Германија, но се надевам дека ќе победиме!

Слободен печат
По две години „чекање“, одличната кошаркарка од САД, Девана Бонер, конечно во „црвено-жолтиот“ дрес на македонската женска сениорска репрезентација. Кошаркарката на Конектикат Сан ќе игра...
Останатo Спорт

Надал го „лови“ првиот трофеј во Париз: Ѓоковиќ губи уште еден рекорд!?

Слободен печат
Изминатата недела Андреј Рубљов му „симна“ дури два рекорди на Новак Ѓоковиќ, а на пат е и трет, и тоа од Рафаел Надал. Имено, во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Рафа ја забележа 1000 победа во кариерата!

Слободен печат
Рафаел Надал, еден од најдобрите тенисери на сите времиња, вечерва на АТП турнирот во Париз дојде до 1000 победа во неговата кариера. Шпанецот во рамките...
Кошарка Спорт

Кошаркарките во Рига против Хрватска и Германија

Слободен печат
Според планираното, сениорската македонска женска репрезентација и стручниот тим, по вчерашните прегледи и задолжителното ПЦР тестирање од ковид-19 кое беше реализирано во Клиниката „Жан Митрев“...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Рубљов најдобар во Виена и го престигна Ѓоковиќ!

Слободен печат
Рускиот тенисер Андреј Рубљов денеска го совлада Лоренцо Сонего во финалето на АТП турнирот во Виена, Австрија. Рубљов успеа да го елиминира играчот кој на...
Останатo Спорт

Пред финалето во Виена, паѓа рекордот на Ѓоковиќ

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер дојде во главниот австриски град како еден од најголемите фаворити, но на крајот не успеа да ја освои титулата. Изненадувачки Новак Ѓоковиќ...
Останатo Спорт

Турнирот во Скопје шанса за македонските одбојкари да играат и на ЕП 2021!

Слободен печат
Откако Одбојкарската федерација на Македонија се избори за организација на турнир во квалификациите за Европското првенство 2021, нашите одбојкари ги добија точните распореди на натпревари...
Останатo Спорт

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен печат
На шпанскиот тенисер му беше понудено да игра во главниот бугарски град, а со неговото појавување на тоа натпреварување и евентуалното освојување на трофејот, ќе...