Tag : стипе мандалиниќ

Ракомет Спорт

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Велковски и Мандалиниќ во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
По повеќе од осум месеци Еурофарм Пелистер одигра официјален натпревар и тоа во новоформираната Лига Европа. Во рамките на второто коло, избраниците на Жељко Бабиќ...
Ракомет Спорт

СТРУГА 2020: МВП признанието за Мандалиниќ, најдобар голман Чаневски!

Слободен печат
После завршувањето на традиционалниот турнир во Струга, беа прогласени најдобрите играчи, а тие доаѓаат од Еурофарм Пелистер и Вардар 1961. За најдобар голман е прогласен...
Ракомет Спорт

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат
Специјализираниот ракометен портал „Балкан-Хандбал“ ги рангираше најдобрите 15 засилувања во македонскиот клупски ракомет за претстојната сезона. На чело на листата е засилувањето на Металург од...
Ракомет Спорт

„Бум“ на ракометниот пазар: Мандалиниќ потпиша за Еурофарм Пелистер

Слободен печат
И официјално Стипе Мандалиниќ е нов играч на Еурофарм Пелистер, информира битолскиот ракометен клуб. Хрватскиот лев бек е добро познато ракометно име кое досега беше...