Ретко кој денес би ја препознал: Актерка која важеше за една од НАЈУБАВИТЕ, но БОЛЕСТА го направила своето! (ФОТО)

Американската актерка Кетлин Тарнер важеше за една од најубавите холивудски актерки.

профимедиа

Меѓутоа, додека на филмското платно блескаше, во исто време имаше и многу здравствени проблеми. Јавноста за тоа ништо не знаеше, па токму затоа на крајот ја осуди…

профимедиа

На почетокот на 90-те години нејзината кариера била под знак прашалник кога и бил дијагностициран ревматоиден артритис во доцните 30 години, а докторите и рекле дека повеќе никогаш нема да оди. Кетлин не можела да го прифати тоа и продолжила да се бори за своето здравје. Меѓутоа, лековите кои ги земала си го правеле своето, а нејзиниот изглед се променил драматично.

профимедиа

Како што вели денес, не ѝ било важно како изгледа туку само да преживее. Тогаш многумина ја обвинувале бидејќи станала алкохоличарка, иако тоа било само лага во тоа време. Таа подоцна подлегнала под зависноста од алкохол поради тоа што лековите и го „поматиле мозокот“ и се излегло од контрола.

Прочитајте и...  Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Потоа, била на рехабилитација, а отворено зборувала за својата болест и неправдата која ја доживеала.

Погледнете ја прекрасната Кетлин на помлади години…

профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа

Прочитај повеќе

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, започнува самостоен живот подалеку од целата семејна драма!

Слободен Печат

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ужива во бременоста и повеќе не се крие од јавноста: Ќерката на Арнолд Шварценегер го прошета трудничкиот стомак! (ФОТО)

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат

Водителот Стефан Лазаров започна Јутјуб кариера: Ви ветувам многу „луди“ видеа!

Слободен Печат

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а вака изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Слободен печат

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува ноќе и пие со Адел

Слободен печат

Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш не излегува од мода! (ФОТО)

Слободен печат