НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување.

Холивудската ѕвезда на Инстаграм објави слика од болничката соба каде лежи Кели и укажа дека мора да се носат маски.

– Мојата сестра Кели, која веќе има лупус, сега има Ковид-19. Ова е нејзината болничка соба. Еден од вас кој не носел маска го стори ова. Таа нема имун систем. Единствено место каде одеше беше аптеката, напиша актерката и продолжи:

– Не постои тестирање во областа каде живее доколку немате симптоми, а потоа пет дена се чекаат резултати. Можете ли да се соочите со оваа соба? Носите маски! Поради себе и останатите. Ве молам, додаде Шерон.

Ова е фотографијата која ја објави актерката…

Фото: Инстаграм

– Запалете свеќа за мојата сестра Кели и нејзиниот сопруг, мојот драг пријател Брус, додаде актерката.

Фото: Инстаграм

Погледнете што изјави Шерон Стоун…

View this post on Instagram

??????????????

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Видео на денот