18 C
Скопје

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување.

Холивудската ѕвезда на Инстаграм објави слика од болничката соба каде лежи Кели и укажа дека мора да се носат маски.

– Мојата сестра Кели, која веќе има лупус, сега има Ковид-19. Ова е нејзината болничка соба. Еден од вас кој не носел маска го стори ова. Таа нема имун систем. Единствено место каде одеше беше аптеката, напиша актерката и продолжи:

– Не постои тестирање во областа каде живее доколку немате симптоми, а потоа пет дена се чекаат резултати. Можете ли да се соочите со оваа соба? Носите маски! Поради себе и останатите. Ве молам, додаде Шерон.

Прочитајте и...  Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Ова е фотографијата која ја објави актерката…

Фото: Инстаграм

– Запалете свеќа за мојата сестра Кели и нејзиниот сопруг, мојот драг пријател Брус, додаде актерката.

Фото: Инстаграм

Погледнете што изјави Шерон Стоун…

Поврзани вести

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Досега евидентирани 18 236 лица преку апликацијата за самопопишување

Слободен печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

СЗО засега е против воведувањето ковид пасоши

Слободен печат

Османи до Захариева: Да ги надминеме предизвиците и да обезбедиме прогрес за нашите граѓани

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

Остави Коментар