25.8 C
Скопје

Tag : нејзината

Магазин Магазин слајдер Сцена

Прво починала нејзината голема љубов, а подоцна и таа добила страшни вести: Животната приказна на актерката крие потресни детали

Слободен печат
Ретко кој знае низ какви животни препреки и проблеми поминала оваа актерка, а ги поминува и ден денес… Актерката Марша Крос светската слава ја стекна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат
Пред десет години пораката од нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“ го обиколи светот и предизвика вистински гнев кај јавноста… Парис Хилтон (40) дури денес...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона се бори со панични напади: Не излегува од домот и ги плаќа работниците да спијат во нејзината куќа!

Слободен печат
Поп-sвездата Мадона во последните неколку месеци имаше големи здравствени проблеми, поточно со коленото, поради што мораше да ја прекине и турнејата. Покрај тоа, таа сега...
Хроника

Внука е обвинета за убиството на нејзината баба

Вишото јавно обвинителство во Пожаревац покрена обвинение против Вероника М. под сомнение дека на почетокот на јануари подмолно ја убила својата баба Мира Д. во...
Свет

Мајка е убиена додека нејзината ќерка спиела на задното седиште во возилото

Мајка од Луизијана е убиена во автомобил додека нејзината петгодишна ќерка спиела на задното седиште. Потрагата по мајката започнала кога сега починатата Ремел Ричардсон не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Со милионите на Бритни Спирс ќе управува нејзината помала сестра

Слободен печат
Глумицата Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ова е „Најслабата куќа“ во светот, ѕирнете во нејзината внатрешност (ФОТО)

Слободен печат
„Најслабата куќа“ во светот која е позната и како „Пита куќа“ се наоѓа во предградието на Чикаго. Куќата е изградена во 2002 година а поради...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водителка го изгуби забот среде пренос во живо, нејзината реакција стана хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Гледачите на украинската телевизија TCH доживеаа неочекувана претстава кога на водителката Маричка Падалако при известувањето во живо и испадна забот. Камерата, нормално забележа се, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да носат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Слободен печат
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...