25.8 C
Скопје

Tag : кели

Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина пејачката од бендот кој цел свет го обожаваше во 90-те години: Барби Кели ја изгуби животната битка на 46-годишна возраст

Слободен печат
Барби Кели, членката на некогаш планетарно популарниот ирски бенд, „The Kelly Family“ по кратко боледување почина на 46-годишна возраст. Нејзиното семејство ја информираше јавноста за...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката не сакаше да открие како и успеало ова… Кели Озборн по долгогодишната борба со вишокот килограми, го шокираше светот со нова фотографија на која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо
Веста дека актерката Кели Престон, сопругата на Џон Траволта, ја загуби битката со ракот на дојка го шокираше целиот свет. Веста ја потврди и Траволта...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат
Веста за смртта на сопругата на славниот актер Џон Траволта, 57-годишната Кели Престон ја шокираше светската јавност, бидејќи многумина не знаеле за болеста со која...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кели Брук во најудобниот летен модел на фустан: Секоја жена треба да го има! (ФОТО)

Слободен печат
Лесниот материјал е спас од жештините, а поради памучниот материјал и лежерниот крој ќе ви биде максимално удобно… Британската манекенка, актерка и водителка Кели Брук...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Слободен печат
Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана. На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ВАКА ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНСКА ФИГУРА: Многумина нема да се сложат, но НАУЧНИЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО (ФОТО)

Слободен печат
Излезе дека фигурата кон која повеќето жени се насочуваат и за неа мечтаат, односно витката линија, не е воопшто идеална. Запознајте се, оваа прекрасна девојка...