2 C
Скопје

Tag : објави

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Слободен печат
Како дел од прославата за 30-годишнината од својата кариера, Мараја Кери објави нов ремикс албум кој е полн со хитови од нејзиното издание од 2012...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тато Слаткар објави фотографија со неговиот наследник Моша!

Васко Спасоски
Познатиот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар за првпат на својот профил на Инстаграм сподели селфи-фотографија, а друштво му прави неговиот син Моша. Моша е стар...
Вести Свет

Твитер: Спорни се 300.000 твитови во врска со изборите во САД

Слободен печат
За време на политичката кампања за претседателските избори во САД, социјалната мрежа Твитер настојуваше да го намали бројот на објави за кои смета дека ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан заработува повеќе од објавите на Инстаграм отколку од реалното шоу

Слободен печат
Најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан ја стекна својата слава преку семејното реално шоу „Keeping Up With The Kardashians“, кое ќе престане да се емитува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудскиот шмекер по грешка објави фотографија од својот полов орган

Слободен печат
Крис Еванс веднаш ја избриша експлицитната фотографија, но сепак беше доцна, таа веднаш се распространи на Твитер… Актерот Крис Еванс (39) познат по улогата на...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина објави: Позитивна сум на коронавирусот

Слободен печат
Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) е позитивна на коронавирус. Таа по овој повод се огласи на својот Инстаграм профил… „Иако немам никакви симптоми, денес добив...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е ковид-19! – Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател на респиратор (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Џенифер Анистон објави фотографија од пријател кој бил хоспитализиран и со потресни зборови им се обрати на обожавателите. „Ова е нашиот пријател Кевин. Совршено...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат
Валканите алишта од турбулентиот брак повторно се изнесени пред судот во Лондон, на кој се разгледува тужбата на Џони Деп против британскиот таблоид „The Sun“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат
Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои...