8 C
Скопје

Tag : носете

Здравје Магазин Магазин слајдер

Американска здравствена студија: Носете две маски една преку друга!

Слободен печат
Истражувачите на американската влада објавија дека потврдиле дека користењето на две санитарни маски една преку друга го забавува ширењето на коронавирусот подобро од користењето на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Здравје Магазин Магазин слајдер

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат
Вашата кожа на лицето може да остане здрава дури и ако носите заштитна маска на високи температури. Заштитните маски сега се наше секојдневие и нешто...
Еспресо Жена Магазин Мода Шоу биз

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Една од најатрактивните Србинки секако е Јелена Карлеуша. Со својот заносен изглед пејачката секојдневно привлекува внимание, а нејзините модни комбинациии често не оставаат без здив....
Еспресо Жена Магазин Мода

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Слободен печат
Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека е време за кожната гардероба. Јакните од овој материјал веќе со години се задолжително парче во...