4 C
Скопје

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да комбинирате неколку парчиња од тексас во еден аутфит.

Овој тренд може да изгледа многу интересено и моќно, но треба да бидете внимателни со него, бидејќи само една грешка може целосно да го уништи целиот изглед.

Овој стил може да се комбинира и со потпетици и со рамни чевли, па затоа е погоден за опуштени прошетки, но и за вечерно излегување.

Фото: Профимедиа

Комбинезоните се многу популарни оваа сезона, па така со нив нема да погрешите.

Фото: Профимедиа

За да добиете интересна стилска нота, комбинирајте две нијанси на тексас, а доколку изберете исти, разбијте ја комбинацијата со маица или некој друг детал со повпечатлива боја .

Прочитајте и...  Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате
Фото: Профимедиа

Ако сакате да го пробате овој тренд , следете ги овие примери и успехот е загарантиран. Еве неколку поубави начини како да носите тексас од глава до пети како трендсетерките и познатите лица…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар