Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Фото: Профимедиа

Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да комбинирате неколку парчиња од тексас во еден аутфит.

Овој тренд може да изгледа многу интересено и моќно, но треба да бидете внимателни со него, бидејќи само една грешка може целосно да го уништи целиот изглед.

Овој стил може да се комбинира и со потпетици и со рамни чевли, па затоа е погоден за опуштени прошетки, но и за вечерно излегување.

Фото: Профимедиа

Комбинезоните се многу популарни оваа сезона, па така со нив нема да погрешите.

Фото: Профимедиа

За да добиете интересна стилска нота, комбинирајте две нијанси на тексас, а доколку изберете исти, разбијте ја комбинацијата со маица или некој друг детал со повпечатлива боја .

Фото: Профимедиа

Ако сакате да го пробате овој тренд , следете ги овие примери и успехот е загарантиран. Еве неколку поубави начини како да носите тексас од глава до пети како трендсетерките и познатите лица…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Видео на денот