17.8 C
Скопје

Tag : пети

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Темносино од глава до пети: Кејт Мидлтон повторно потсети зошто се наоѓа на првото место!

Слободен печат
По повод одбележувањето на Европската недела на менталното здравје за време на која се поддигнува свеста за неговата важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат
Одличен моден предлог… Белата боја никогаш нема да излезе од мода, а на многу дами таа одлично им одговара. Оливија Кулпо уште еднаш беше на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нема потреба да одите во салон – Направете си сами одличен домашен третман за испукани пети

Слободен печат
Џабе ви се лаковите за нокти и модерните сандали, ако вашите пети изгледаат како кора од дрво. Ниту е женствено, ниту е убаво за очи…...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата во два едноставни чекори!

Слободен печат
Топла вода, турпија и хидратантна крема како задолжителен дел од негата...
Жена Магазин Магазин слајдер

Направете сами смеса која ќе ве ослободи од СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Слободен печат
Кожата е сува, понекогаш ја менува бојата, а може да дојде и до пукање на кожата поради недостаток на хидратација и тоа може да биде...
Еспресо Мода

Во кожа од глава до пети: Оливија Кулпо демонстрира како се носи овој тренд без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тешко е да се носи овој тренд, а да не се прејде границата на добриот вкус. На неа и појде од рака уште еднаш да...
Еспресо Жена Магазин Мода Шоу биз

Хајди Клум ќе ви објасни како се носи ТЕКСАС од глава до пети (ФОТО)

Слободен печат
На последните неколку појавувања на јавните места, Хајди Клум брилираше во модни креации. И се случи неколку пати овој месец да ги воодушеви критичарите, а...
Еспресо Жена Магазин Мода

Модна лекција од Пенелопе Круз до сите жени: Вака се носи бело од глава до пети (ФОТО)

Слободен печат
Оваа жена е вистинска дива… Прекрасната шпанска актерка Пенелопе Круз се појави на премиерата на својот нов филм „The Wasp Network“ во модна комбинација која...