4 C
Скопје

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција…

Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид.

Летиција на состанокот пристигна во многу ефектен деловен стајлинг кој најмногу се истакна пред се поради бојата. Таа носеше црвени панталони од шпанскиот дизајнер Роберт Торете од неговата постара колекција за есен/зима 2018 година.

Фото: Профимедиа

Кралицата носеше и црвена класична блуза на закопчување и црвено палто кое одлично и прилегаше на нејзината линија.

Стајлингот го искомбинира со црвени салонки од брендот Lodi и торбичка од Каролина Херера.

Фото: Профимедиа

Особено беа интересни панталоните кои на секоја страна на дното од ногавицата имаа мини шлиц.

Фото: Профимедиа

Комплетниот стајлинг на кралицата Летиција модните критичари го оценија со чиста десетка.

Прочитајте и...  ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје - #ШтоПравиМВР?

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар