25.8 C
Скопје

Tag : глава

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Темносино од глава до пети: Кејт Мидлтон повторно потсети зошто се наоѓа на првото место!

Слободен печат
По повод одбележувањето на Европската недела на менталното здравје за време на која се поддигнува свеста за неговата важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Господин Бин ги обвини „Пријатели“ дека се плагијатори

Слободен печат
Роуан Аткинсон, славниот англиски комичар и актер кој се прослави преку улогата на Господин Бин, ја обвини екипата на култната серија „Пријатели“ дека му го...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат
Одличен моден предлог… Белата боја никогаш нема да излезе од мода, а на многу дами таа одлично им одговара. Оливија Кулпо уште еднаш беше на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Грозоморен чин во Уганда: Маж се обидел да влезе во парламентот со отсечена детска глава

Слободен печат
Полицијата во Уганда денеска уапси маж кој се обидел да влезе во зградата на парламентот со отсечена детска глава што ја носел спакувана како подарок....
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Спорт Фудбал

Матераци откри зошто беше удрен од Зидан со глава! (ВИДЕО)

Италијанецот во еден директните разговори на Инстаграм, кои во овие времиња на карантин поради пандемијата на коронавирус ги водат фудбалските легенди, истакна дека не го...
Останатo Спорт

Тајсон ја тетовираше главата, па го нокаутираше противникот за 49 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерската легенда, според некои и најдобриот боксер на сите времиња, Мајк Тајсон со поразот од Ленокс Луис на 6 јуни 2002 година за титулата шампион...
Магазин Хороскоп

Овие хороскопски знаци одат СО ГЛАВА НИЗ ЅИД, за нив зборот предавање не постои!

Слободен печат
Постојат хороскопски знаци чија сила на волјата и упорноста е многу поголема во споредба со другите. Тие секогаш ќе се борат до крај без оглед...
Жена Магазин

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Слободен печат
Припадниците на посилниот пол се „послаби“ кога станува збор за „губење на главата“ поради жените кои прв пат во животот ќе ги видат. Тие и...