1 C
Скопје

Tag : чиста

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Трезна сум 18 месеци“: Лили Ален ја победи зависноста

Слободен печат
Пејачката Лили Ален беше во екот на популарноста, па се повлече со цел да се избори со пороците – алкохолот и наркотиците. Таа одлучи да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат – Мешавина која гарантира совршено чисти керамички плочки

Слободен печат
Направете ја оваа мешавина од состојки кои сите ги имаме во домот и вашата бања ќе заблеска. Состојки: – 7 чаши вода (1,5 литри) –...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Жена Магазин Магазин слајдер

Беспрекорниот стајлинг на првата дама – Модно издание за чиста десетка (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД беспрекорно стилизирана и овој пат… Во последните неколку месеци навикнавме да ја гледаме Меланија Трамп во комбинација на потемни бои, па...
Живот Магазин Магазин слајдер

Не постои толку мека перница како што е мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Слободен печат
Овие мудри зборови за животот, љубовта и среќата не учат на она што навистина е важно за животот… уживајте во нив, можеби ќе ви ги...
Вести Економија

Земјите на ЕУ побрзо да се фокусираат на свет без нафта

Слободен печат
Француската непрофитна организација „Шифт Проџект” објави студија во која се предвидува дека до крајот на оваа деценија, Европа би можела да има проблеми со снабдувањето...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водата во Венеција кристално чиста: Забележана е дури и медуза (ВИДЕО)

Слободен печат
Биологот Андреа Манџони снимил минатата недела необична глетка во Венеција. Во чистата вода во празните канали тој воочил медуза. Откако во Италија стапи на сила...
Жена Магазин

Водич за совршено перење на облека

Слободен печат
За да бидете сигурни дека носите чиста облека, не е доволно само облеката да е испрана. Уште поважно е како сте ја испрале. Па така,...
Еспресо Мода Шоу биз

Плус сајз блогерка ја КОПИРА СЕКОЈА КОМБИНАЦИЈА на Меган Маркл: Нејзиниот Инстаграм профил е ЧИСТА ИНСПИРАЦИЈА (ФОТО)

Слободен печат
Не е тајна дека жените масовно го копираат стилот на Меган Маркл. Меѓутоа, оваа блогерка тоа го прави на сосема поинаков начин. Кејти Стурино (36),...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Слободен печат
Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи...