9 C
Скопје

Tag : црвено

Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во црвено одело и без градник – Никој не остана рамнодушен на деколтето на Николина Пишек (ФОТО)

Слободен печат
Николина Пишек важи за една од најдобро облечените жени на Балканот, а со новата фотографија им ја заскокотка фантазијата на многу мажи, а жените и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Црвеното мочуриште: Луѓето од целиот свет доаѓаат во овој град само за да се восхитуваат на глетката (ФОТО)

Слободен Печат
Црвеното мочуриште е дом на многу животни и растенија, многубројни туристи патуваат долго само за накратко да уживаат во неговата убавина, а кога ќе го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат
Медиумите деновиве беа преплавени со вести за тоа дека манекенката Ирина Шајк можеби е бремена. Прекрасната Русинка веќе со денови носи широка гардероба, а на...
Жена Магазин

Верувања: За Нова година не заборавајте да облечете нешто црвено

Слободен печат
Според верувањето, идната година би ни била исполнета со љубов и задоволства доколку вечерта на        31-ви декември не заборавиме на црвената боја....
Еспресо Жена Магазин Мода Шоу биз

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Една од најатрактивните Србинки секако е Јелена Карлеуша. Со својот заносен изглед пејачката секојдневно привлекува внимание, а нејзините модни комбинациии често не оставаат без здив....
Еспресо Храна

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Слободен печат
Афинитетот кон одреден вид на вино многу зборува за вашиот карактер, тврдат француските истражувања за алкохолниот пијалок кој го конзумираме од шестиот милениум пред нашата...
Хроника

Автомобил поминал на црвено и удрил пешак кај Соборна

Слободен печат
Денеска во попладневните часови во Скопје кај Соборниот храм, се случила сообраќајна несреќа, при која автомобил поминал на црвено и повредил пешак. „Пред 5 мин....
Еспресо Шоу биз

Телото на божица го стегна во црвено: Огнено издание на Џеј Ло кое ќе ве излуди! (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Лопез (50) се појави на сетот за новиот филм „Marry me“ во кој глуми со Џен Бредли, а се појави во огнено издание кое...
Еспресо Шоу биз

Снаата на Сали Бериша се појави во секси издание со црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат
Веќе неколку дена блогерката Армина Мевлани e на одмор на грчкиот остров Миконос од каде што привлекува големо внимание со фотографиите во бикини. На некои...