• десетка

Навивачите на Барса гласаа: Кој би требало да ја наследи „десетката“ на Меси?

Заминувањето на Лионел Меси (во редовите на ПСЖ) од Барселона го остави дресот со бројот 10 празен… Но, никој од фудбалерите не се осмели досега да го побара овој број во новата натпреварувачка сезона. Повеќето навивачи на каталонскиот клуб сметаат дека така треба да остане. Во анкетата спроведена од „Мундо Депортиво“ и во која учествуваа …

Навивачите на Барса гласаа: Кој би требало да ја наследи „десетката“ на Меси? Read More »