14 C
Скопје

Tag : носи

Забава Магазин Магазин слајдер

5 добри работи кои ви ги носи танцот: Неверојатно влијание врз психофизичкото здравје!

Слободен печат
Танцувањето може да ви донесе неочекувана радост во животот! Танцот, односно движењето е еден од најстарите начини на комуникација на земјата. Секој народ има свој традиционален танц кој го отсликува. Доколку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Том Хенкс се пожали дека мора да носи „ужасна фризура“ поради новата улога

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс гостуваше во „The Graham Norton Show”, па на водителот и гледачите им откри дека морал да се истриже поради новата улога...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Открил дека жената го изневерува и не носи негово дете, па решил да и се одмазди на самата венчавка

Слободен печат
Еден Мексиканец одлучил да и се освети на својата жена истиот ден кога се венчале… На младоженецот му било сомнително тоа што сопругата повеќе пати...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со право го носи прекарот „Queen Bee“ – Бијонсе се впушти во пчеларството и има околу 80.000 пчели

Слободен печат
Познатата пејачка Бијонсе, која фановите ја нарекуваат „Queen Bee” или „кралица на пчелите“ откри дека во слободно време навистина се занимава со пчеларство, односно со...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Оваа зима капутот ќе се носи токму вака: Комбинации кои ќе посакате да ги ископирате!

Слободен печат
Едноставноста и минимализмот се императиви на оваа сезона, кога станува збор за капутите и нивното вклопување со остатокот од гардеробата… Зимата е пред врата, а...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат
Одличен моден предлог… Белата боја никогаш нема да излезе од мода, а на многу дами таа одлично им одговара. Оливија Кулпо уште еднаш беше на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Жена Магазин Магазин слајдер

Сестрите Олсен ги диктираат трендовите: Вака се носи најпопуларниот капут на сезоната! (ФОТО)

Слободен печат
Овој тренд сигурно ќе ви се допадне… За променливото време, кога температурата во текот на денот драстично се менува, најдобриот избор се капутите. Се уште...
Забава Магазин Магазин слајдер

Која песна за првиот танц носи среќа во бракот, а која најчесто води до развод?

Слободен печат
Првиот танц е еден од најпосебните моменти на секоја венчавка, симбол на нов почеток, па токму затоа многу парови внимателно ја избираат песната на која...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Притиснете ја оваа точка на лицето: Носи бројни здравствени подобрувања и предности

Слободен печат
Притискањето на оваа точка носи смирување, олеснување и позитивно влијае на здравјето. Од близу 1000 акупресурни точки на телото, се издвојува точката „Yintang“ или како...