ФОТО | Брижит Макрон – Кралица на добриот стил: Вака без грешка се носи темносината боја од глава до пети!

Фото: Профимедиа

Првата дама избра многу едноставна и децентна модна комбинација за оваа прилика…

Во Париз беше одржан Самитот на меѓународната заедница и африканските лидери на кој се расправаше за финансиската помош за осирамашените африкански економии.

Францускиот претседател Емануел Макрон беше домаќин на Самитот на кој покрај европските и африкански челници учествуваа и претставници на големите меѓународни организации.

Фото: Профимедиа

Со сопругата Брижит Макрон тој организираше и свечен примем за сите учесници кој се одржа во Елисејската палата, официјалната резиденција на францускиот претседател.

Првата дама избра многу едноставна и децентна модна комбинација за оваа прилика.

Елегантнтниот миди фустан со крој со висок околувратник го комбинираше со класични салонки од превртена кожа.

Фото: Профимедиа

Брижит и Емануел всушност го усогласија својот моден избор така што и двајцата беа облечени во темносина боја.

Темносината боја се смета за една од најраспространетите неутрални бои и важи за боја која можете да ја комбинирате со секоја нијанса. Многу дами всушност не ја сакаат црната боја или пак сметаат дека таа е пресериозна за одредени пригоди.

Фото: Профимедиа

Во таквите ситуации тие слободно избираат темносина боја која зрачи со елеганција, а визуелно е малку „полесна“ од црната.

Дали ви се допаѓа ова издание на првата дама на Франција?

Видео на денот