-1 C
Скопје

Tag : брижит макрон

Забава Магазин Магазин слајдер

Емануел и Брижит Макрон на мета на остри критики: Само за цвеќе потрошиле 600.000 евра!

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон (43) и неговата сопруга Брижит Maкрон (67) на мета се на остри критики откако излегоа информации дека потрошиле речиси 600.000 евра...
Жена Магазин Магазин слајдер

Следете го стилот на Брижит Макрон: Како да изгледате како вистинска французинка?

Слободен Печат
Французинките се сметаат за олицетворение на она што претставува шик стил, а можеби и најдобриот претставник на тој стил што ja карактеризира „ла републик“ е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Чизми до глужд, Брижит Макрон ги обожава: Одлично одат со фустан, панталони и здолниште! (ФОТО)

Слободен Печат
Брижит Макрон при посетата на едно училиште во Париз за поддршка на Европската асоцијација за леукодистрофија повторно воодушеви со нејзиниот префинет стил. Првата дама на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Првиот сопруг на Брижит Макрон бил погребан во најстрога тајност: Својата анонимност ја ценеше повеќе од сè

Слободен Печат
Андре Луис Озиер, првиот сопруг на првата дама на Франција Брижит Макрон, кој ги изгуби сите траги по разводот, починал во декември минатата година, открива...
Жена Магазин

Брижит Макрон, контроверзната прва дама на Франција: Ми беше тешко, но научив да се носам со грдите коментари

Слободен печат
Француската прва дама Брижит Макрон, за која многумина сметаат дека ги „влече конците“ и одлучува за судбината на Франција наместо нејзиниот сопруг Емануел Макрон, со...
Забава Магазин

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Слободен печат
Сината боја е прогласена за водечка боја оваа година. Сите нијанси на сина боја се во тренд, а на сината боја не можеше да и...
Еспресо Мода

Како да изгледате млади и после 60-те: Само погледнете ја Брижит Макрон! (ФОТО)

Слободен Печат
Да изгледата младо и во вашите 60-ти, како? Само погледнете ја Брижит Макрон. Првата дама на Франција дефинитивно знае како да го направи тоа. ФРИЗУРА...
Еспресо Шоу биз

БРИЖИТ МАКРОН ВО МЛАДОСТА: Како изгледала некогаш првата дама на Франција (ФОТО)

Слободен печат
Брижит била пристојна, воспитана, со добри манири, а за волја на вистината, во својот град важела за една од најпосакуваните жени за сопруга....
Вести Свет

ШТО Ѝ СЕ СЛУЧИЛО? Брижит Макрон со лонгета и изгубен поглед (ФОТО)

Слободен печат
Во вистински манир на прва дама, таа дури и покрај преврската, била модерно и стилски облечена....
Забава Магазин

Сите ја знаеме БРИЖИТ МАКРОН, а ова е нејзината преубава ќерка

Слободен печат
Помладата ќерка на Брижит, Тифен Озиер, за документарецот „Брижит Макрон: Француска новела“, раскажала шокирачки детали за врската на нејзината мајка со 24 години помлад маж....