ФОТО | Темносино од глава до пети: Кејт Мидлтон повторно потсети зошто се наоѓа на првото место!

Фото: Профимедиа

По повод одбележувањето на Европската недела на менталното здравје за време на која се поддигнува свеста за неговата важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата од Кембриџ отпатуваа во англискиот предел Вест Мидландс.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон посетија неколку организации и здруженија на тоа подрачје кои во склоп на своите програми се грижат за менталното здравје на децата од домовите.

Фото: Профимедиа

Тие двајца учествуваа во разните активности кои беа организирани од здруженијата, како тенис, стрелаштво, садење цвеќиња, интерактивни игри…

Фото: Профимедиа

Војвотката за оваа прилика облече сјајна модна комбинација.

Таа со своите стари пантолони облече и две нови парчиња во кои досега не сме ја виделе – преслатка кошула украсена со точки и долг капут во темносина боја.

Фото: Профимедиа

Во комбинацијата од темносина боја одлично се вклопија и нејзините салонки од превртена кожа, а во ова издание таа совршено ја вклопи и торбата со иста боја.

Фото: Профимедиа

Сината боја се смета за кралска боја, а темносината зрачи со уште повисока софистицираност, што на Кејт Мидлтон повторно и го потврди првото место, кога станува збор за стајлингот во кралското семејство.

Фото: Профимедиа
Видео на денот