ФОТО | Темносино од глава до пети: Кејт Мидлтон повторно потсети зошто се наоѓа на првото место!

Фото: Профимедиа

По повод одбележувањето на Европската недела на менталното здравје за време на која се поддигнува свеста за неговата важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата од Кембриџ отпатуваа во англискиот предел Вест Мидландс.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон посетија неколку организации и здруженија на тоа подрачје кои во склоп на своите програми се грижат за менталното здравје на децата од домовите.

Фото: Профимедиа

Тие двајца учествуваа во разните активности кои беа организирани од здруженијата, како тенис, стрелаштво, садење цвеќиња, интерактивни игри…

Фото: Профимедиа

Војвотката за оваа прилика облече сјајна модна комбинација.

Таа со своите стари пантолони облече и две нови парчиња во кои досега не сме ја виделе – преслатка кошула украсена со точки и долг капут во темносина боја.

Фото: Профимедиа

Во комбинацијата од темносина боја одлично се вклопија и нејзините салонки од превртена кожа, а во ова издание таа совршено ја вклопи и торбата со иста боја.

Фото: Профимедиа

Сината боја се смета за кралска боја, а темносината зрачи со уште повисока софистицираност, што на Кејт Мидлтон повторно и го потврди првото место, кога станува збор за стајлингот во кралското семејство.

Фото: Профимедиа

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот