10 C
Скопје

Tag : место

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на првото место!

Слободен печат
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Супер трик со чија помош во вашиот плакар ќе имате двојно повеќе место за облеката

Слободен печат
Сигурни сме дека и вие, како и повеќето, имате проблем со немањето на доволно простор во гардероберот. Иако можеби веќе безнадежно сте ги испробале сите...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Луксузните шноли за коса се најголем тренд – Покрај нив накитот дефинитивно паѓа на второ место!

Слободен печат
Многупати косата знаеме да ја фатиме со пластични шноли и штипки, кои ни служат да ја прикриеме несовршеноста или моменталната несреденост, но тоа повеќе не...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Каде вие ги чувате лековите? Ова е убедливо најлошото и најопасно место во станот за домашната аптека!

Слободен печат
Пакувањето на секој лек содржи упатство на кое, покрај останатото, пишува и како треба да се чува лекот. Нека не ви биде тешко да го...
Вести Македонија

Кампања „Безбедност на прво место” во Куманово

МИА Агенција
Возачите кои влегуваа во Куманово денеска добија вода, летоци и совет да одмараат, да пијат вода, да внимаваат на сообраќајните правила и прописи. Активностите на...
Вести Економија

КСС: Заштитувајќи се од Ковид – 19 работниците се грижат и за работното место

Слободен печат
Конфедерацијата на слободни синдикати апелира до работниците да ги почитуваат мерките за заштита на работното место. Оттаму посочуваат дека почитувањето на мерките е важно затоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Застрелан 23-годишниот рапер Брис, починал на лице место

Слободен печат
Раперот Брис, со вистинско име Кристофер Тредвел, е убиен со истрели од огнено оружје, пренесува „Метро“. Неговата смрт ја потврдија од полицијата во Сакраменто, каде...
Живот Магазин Магазин слајдер

Едноставен живот во автобус – Двајца претприемачи се вселиле во куќичка на тркала и одлучиле да живеат скромно (ФОТО)

Слободен печат
Аманда и Џо Тратнер ги замениле темелите за тркала и одлучиле да живеат скромно… Тие земале еден школски автобус кој од корен го промениле и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко Ражнатовиќ завршил во полиција по тепачката во родното место на сопругата

Слободен печат
Како што пренесуваат српските медиуми во текот на вчерашниот ден се случила тепачка во Тител, родното место на сопругата на Вељко Ражнатовиќ во која учествувал...
Забава Магазин Магазин слајдер

Смислил начин како да не станува од омиленото место, а го земал и кучето: Дали некогаш сте виделе ски-кауч (ВИДЕО)

Слободен печат
Омилениот кауч, омиленото хоби и најдобриот пријател… Што повеќе ви треба? Многу мажи ќе кажат дека за среќа не им е потребно многу. Удобен кауч,...