• место

МВР: Изречени 413 санкции за брзо возење, од кои 226 во населено место 

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 413 возачи. -Од нив, 33 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се …

МВР: Изречени 413 санкции за брзо возење, од кои 226 во населено место  Read More »