Tag : кејт мидлтон

Магазин Магазин слајдер Сцена

Цветниот фустан на Кејт Мидлтон станува летен хит! (ФОТО)

Слободен печат
Кејт Мидлтон го посети детското прифатилиште во Норфолк, каде што последен пат беше во ноември 2009 година кога и го отвори објектот. Војвотката од Kембриџ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон прв пат после пандемијата се појави во јавноста и ги запре озборувањата околу бременоста!

Слободен Печат
Кејт Мидлтон вчера се појави во гарден центарот кој е во близина на својот дом, кое беше нејзиното прво појавување во јавноста од март оваа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон има преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ му се придружи на својот сопруг принцот Вилијам во уште еден видео разговор, по повод Неделата на волонтерите. За таа прилика таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тајната позади тијарата која Кејт Мидлтон ја носеше на кралската венчавка: Тијарата на лејди Дајана не беше достојна (ФОТО)

Слободен Печат
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се венчаа во 2011 година во Вестминистер Аби. Свадбата ја гледаа милиони гледачи, а се потсетуваше на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат
Принцот Вилијам и неговата сопруга пред некој ден го тужеа магазинот „Татлер“ поради непријатниот текст за нив наречен „Кетрин Велика“, а интересно е тоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат
Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (39) преку видео-повик се обратија кон здравствените работници во Австралија кои се на првата линија на одбраната од коронавирусот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Слободен Печат
Иако Меган Маркл и Кејт Мидлтон се две сосема „обични“ девојки кои станале војвотки на ист начин – се венчале со принц, судбините сепак им...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат
Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, јавно призна дека и во кралското семејство, како и во многу други, имало подеми и падови во екот на пандемијата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон го обожавала Горан Иванишевиќ

Слободен печат
Ова лето ќе се одбележат 19 години откако Горан Иванишевиќ сензационално го освои Вимблдон. Војвотката Кејт Мидлтон тогаш имала 19 години и го обожавала Вимблдон,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Слободен Печат
За несогласувањата кои владеат помеѓу сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се зборува и пишува со години. Со...