• повторно

Во Израел повторно над 1.000 новозаразени луѓе со Ковид-19 во еден ден

Првпат во изминатите четири месеци бројот на новозаболени од Ковид-19 во Израел за еден ден се искачи над илјада луѓе, соопшти вчера израелското Министерство за здравство. За еден ден регистрирани се 1.118 новозаразени лица, што е најголем дневен број од средината на март. Поради зголемување на бројот на новозаболени во Израел од 21 јули повторно …

Во Израел повторно над 1.000 новозаразени луѓе со Ковид-19 во еден ден Read More »