1 C
Скопје

Tag : повторно

Вести Свет Слајдер

Повторно сѐ се затвора во Грција

Од утре, недела 3 јануари во 6 часот наутро, до 6 часот наутро во понеделник на 11 декември, повторно остануваме дома, бидејќи се одложува работата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Том Круз 14 години по разводот со Кејти Холмс конечно повторно заљубен? Еве која е жената која успеа да го освои!

Слободен печат
Странските медиуми пренесуваат дека Том Круз е во врска со 20 години помладата актерка Хајли Атвел, со која глуми во најновото продолжение на „Невозможна мисија“...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кратката коса повторно е тренди – Ова во моментот е најпопуларната фризура!

Слободен печат
Одлично им стои на сите облици и форми на главата, пробајте и уверете се… Доколку сакате пократка фризура, овој тренд сигурно ќе ви се допадне....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Никогаш не го фрлајте веќе исцедениот лимон – Еве како можете да го употребите повторно!

Слободен печат
Лимонот навистина е чудотворно овошје, а добро е познато дека има повеќратна примена. Не само во исхраната, лимонот е феноменален и употреблив и во домаќинството,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Том Круз повторно во акција низ Венеција – Продолжи снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат
Том Круз се врати на работата на седмото продолжение на „Невозможна мисија“ во Венеција откако снимањето мораше да биде запрено поради 12 заразени лица на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Поранешниот сопруг на Џеј Ло повторно заљубен: Ова е новата партнерка на Марк Ентони!

Слободен печат
Веста дека американскиот пејач влегол во врска со ријалити ѕвездата одекна во светот… Пејачот Марк Ентони (52) и поранешен сопруг на Џенифер Лопез повторно е...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Брус Вилис повторно како Џон Меклејн, но во малку поинаква акција (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот актер Брус Вилис повторно се најде во улогата на Џон Меклејн од популарната франшиза „Умри машки“, која ја одбележа неговата кариера. Овој пат не...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино ќе го одзатнете тушот!

Слободен печат
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и бубњарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, а тоа го докажува и првата официјална фотографија на повторно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер повторно на тронот, заработила вртоглави 540 милиони долари

Слободен печат
Тајната за неверојатната заработка на Кајли е во продажбата на 51 процент на нејзиниот бренд „Kylie Cosmetics“. Глобалната пандемија на коронавирусот и тоа како остави...