Tag : тексас

Живот Магазин Магазин слајдер

Експертите советуваат: Фармерките треба да се перат многу ретко

Слободен Печат
Перењето алишта е неизбежно, но за среќа има експерти кои се обидуваат малку да ни го олеснат животот. Според нив, фармерките треба да се перат...
Вести Свет

Трамп победи во Флорида и Тексас, резултатите сѐ уште неизвесни

Слободен печат
Претседателот на САД, републиканецот Доналд Трамп го победи кандидатот на демократите, Џозеф Бајден, во сојузната држава Флорида, една од најважните за исходот на изборите. Флорида...
Вести Свет

Раното гласање во Тексас ја надмина излезноста на изборите во 2016 година

Илинка Иљоска
Во Тексас, правото на рано гласање или гласање преку пошта на претседателските избори во САД досега го оствариле нешто повеќе од девет милиони избирачи, или...
Вести Свет Слајдер

Силен ветар носи обилни дождови кон брегот на САД: Тропската бура „Бета“ се движи кон Тексас и Луизијана

Слободен печат
Тропската бура „Бета“ се наближува до Тексас и на Луизијана и се стравува дека обилните дождови што ги носи ќе предизвикаат поплави и зголемување на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Вести Свет Слајдер

Трамп ги посети деловите на Луизијана и Тексас кои беа тешко погодени од ураганот Лаура

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп, вчера ги посети крајбрежните делови на Луизијана и Тексас во Мексиканскиот Залив, кои беа тешко погодени од ураганот Лаура. Делови од...
Вести Свет

Уапсени 40 луѓе во Остин по минатонеделното убиство на Герет Фостер за време на демонстрациите

Слободен печат
За време на двете изминати ноќи протести во Остин, Тексас, беа уапсени 40 луѓе. Во градот веќе цела недела има напнатост по минатонеделното убиство на...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Стела Имануел – жената зад недокажаното лекување на ковид-19: Омилената лекарка на Трамп верува во секс со демони, вонземска ДНК, илуминати!

Васко Спасоски
Стела Имануел (55), лекарка од Тексас, чие тврдење за употребата на антималаричниот хидроксихлорокин за лекување на ковид-19 го објави и американскиот претседател Доналд Трамп, зад...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Панели на смртта“: Лекарите во Тексас принудени да одлучуваат кого ќе лекуваат, а кого ќе го испратат дома за да умре

Слободен печат
Поради порастот на бројот на заразени од коронавирус, лекарите од Меморијалната болница од округот Стар во Тексас, единствена во тој округ, добија насоки да одлучуваат...
Вести Свет Слајдер

Почина 28-годишно момче после пукање на протестите во Тексас

Слободен печат
Едно лице загина, а друго е приведено на испитување после пукањето кое се случи во саботата навечер на протестите во градот Остин во Тексас, објави...