• тексас

Нови проблеми за Бајден, мигрантите изградија свои кампови во Тексас

Илјадници мигранти пристигнаа под мостот што ги поврзува градовите Дел Рио во Тексас и Акуна во Мексико, а тие веќе поставиле импровизиран камп, со што му нанесоа нова главоболка на американскиот претседател Џо Бајден со кој тој ќе мора да се соочи.   Температурите во близина на градот се искачија и до 37 Целзиусови степени, а луѓето се …

Нови проблеми за Бајден, мигрантите изградија свои кампови во Тексас Read More »