-2 C
Скопје

Tag : сестра

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Велат дека многу си наликуваат: И сестрата на Јелена Ѓоковиќ се занимава со јавна работа

Слободен печат
Иако се занимава со јавна работа, сестрата на Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ, ретко се појавува во јавноста. Таа е блогерка и фотографка која...
Вести Македонија Слајдер

Докторката и главната сестра кои ја примија први вакцината се чувствуваат добро

Слободен печат
Добринка Наунова Јовановска, примариус доктор инфектолог и Габриела Темелковска, главна сестра на инфективна клиника се првите здравствени работници кои денеска ја примија вакцината против Ковид...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Иако е многу успешна и позната, сепак останала во сенка на поп дивата: Запознајте ја Линда, сестрата на Џенифер Лопез!

Слободен печат
Линда Лопез е успешна новинарка која води семеен и мирен живот… Семејството на славната Џенифер Лопез остана во нејзината сенка, иако пејачката многу често истакнува...
Спорт Фудбал

Историјата се повторува, Нејмар се повреди пред роденденот на неговата сестра

Слободен печат
Францускиот шампион објави дека во наредните месец дена ќе остане без својот напаѓач Нејма кој се повреди на натпреварот од третото коло во францускиот Куп...
Живот Магазин Магазин слајдер

Еве како денес изгледа момчето херој кое ја спаси својата сестричка од нападот на агресивно куче

Слободен печат
Јунак во тело на шестгодишно момче. Неговиот храбар потег го обиколи целиот свет… Шестгодишниот Бриџер Вокер го воодушеви целиот свет со својот херојски чин, кога...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

Тешки денови за Џејми Фокс: Почина помалата сестра на актерот на 36 годишна возраст

Слободен Печат
Актерот Џејми Фокс во моментов ги минува своите најтешки денови во незамислива тага откако почина неговата помлада сестра, 36-годишната ДеОндра Диксон со која беше многу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат
Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прекрасната актерка со убавината и харизмата го освои светот – Запознајте ја сега сестрата на Ева Мендес, шармантната Џенет! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката се помалку се појавува во медиумите откако основаше семејство… Прекрасната Ева Мендес го освои срцето на холивудскиот шармер Рајан Гослинг со кој основаше семејство....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Судот одлучи: Со милионите на Бритни Спирс ќе управува нејзината помала сестра

Слободен печат
Глумицата Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Тие негови проклети твитови и лажење“: Сестрата на Трамп на тајни снимки изнесе мислење за својот брат (ФОТО)

Слободен печат
Мериен Трамп Бери огорчено го критикуваше својот брат, американскиот претседател Доналд Трамп, наведувајќи дека „Доналд е тука за Донлад“, па ги потврди претходните обвинувања на...