4 C
Скопје

Tag : соба

Здравје Магазин Магазин слајдер Семејство

Спијте во ладна соба и ќе бидете поздрави

Слободен печат
Често се случува да се будите ноќе, сонот ви е нарушен и неквалитетен. Размислете, можеби во вашата соба е претопло. Температурата на воздухот во зима,...
Живот Магазин Магазин слајдер

ГАЛЕРИЈА: Стан во населба Аеродром во скандинавски стил со медитерански акценти

СП.
На самиот почеток на работата, во фазата на дискутирање за проектот – клиентите беа многу јасни: посакуваа нивниот стан да биде уреден во скандинавски стил,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат
Параглајдеристот од Турција Хасан Кавал дошол до одлична идеја… Сакате адреналин и предизвици, а немате идеја? Хасан ќе ви покаже како се прави тоа… Кавал...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат
Астролозите сугерираат дека во спалната соба постојат идеални комбинации на хороскопските знаци, а тие се… Повеќето жени, кога ќе започнат врска со маж, истражуваат –...
Кошарка Спорт

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради пандемијата на коронавирусот, како и националните кошаркарски првенства во Европа. Секој се снаоѓа на свој начин во овие...
Вести Македонија Слајдер

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „Јавна соба” на „Телеграм”

МИА
Министерството за внатрешни работи презема мерки и активности за расчистување на случајот со  затворената група „Јавна соба” на социјалната мрежа „Телеграм” на која се објавувани...
Хроника

Тепачка во соба во тетовската болница

Одредени недоразбирања во соба во тетовската болница завршила ноќеска со физичка пресметка. Според првичните информации, двајца тетовци довеле другар, кој бил во алкохолизирана состојба во...
Забава Магазин

Погледнете ја собата во која преноќувањето чини едно евро (ВИДЕО)

Слободен печат
Собата во хотелот „Бизнис рајокан ашаи“ на островот Кјошо во Јапонија на своите посетители им нуди изнајмување на соба по неверојатна цена од едно евро....
Магазин Семејство

Ова е причината зошто навечер треба да ја држите вратата од спалната соба затворена (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако постојат бројни причини да спиете со отворена врата, од тоа да го слушнете детето дали плаче или дали крадци ви провалуваат во домот, всушност...