6 C
Скопје

Tag : маски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фантом продавница измами скопјанка: Си нарачав машина за везење од интернет, добив неколку маски против ковид!

Пензионерка од Скопје се жали дека нарачала и платила машина за везење, која што мислела да ја користи за креативно да си го пополни времето,...
Вести Свет

Чекор кон нормализација: Израел го укинува задолжителното носење на маски на отворено

Слободен печат
Во Израел од 18 април нема да биде задолжително носење маски на отворено, соопшти министерот за здравство Јули Еделстајн. Во земјата со најмногу вакцинирани против...
Вести Хроника

49 прекршувања на забраната за движење, 512 санкции за неносење маска

Слободен печат
Од 20.00 часот (11.04.2021) до 05.00 часот (12.04.2021) констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.04.2021)...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Најтешко е да се зборува преку маските кои најдобро штитат од коронавирусот

Слободен печат
Дали знаете преку кои маски е најлесно да зборувате и да го слушнете соговорникот? Германскиот технолошки универзитет во Келн откри дека некои од маските за...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Во што се маскираа децата на нашите познати личности: Хана на Тамара како принцезата Елса, а Илина на Сара Мејс во еднорог

М.Р
Први април или популарно познат како Денот на шегата е еден од омилените денови меѓу најмладите бидејќи можат да се маскираат во нивните омилени јунаци...
Вести Скопје Слајдер

ГАЛЕРИЈА: Принцези и суперхерои за Први април

Слободен печат
Први април е денот на шегата, но и денот кога најмалите се радуваат затоа што можат да се маскираат и да бидат што ќе посакаат....
Вести Свет

Носење на маска на отворено од вчера е задолжително во Шпанија

Слободен печат
Во Шпанија, како дел од борбата против ковид-19, од вчера е задолжително носење на маска на целата територија, дури и кога има дистанца од 1,5...
Вести Македонија

Симовски: Ние во студиово полесно можеме да се заразиме отколку граѓаните на пописот

Слободен печат
Дали има правна основа за казни околу неучевство на пописот треба да одговорат правници, но јас сум и за повеќе од кривична одговоност затоа што...
Вести Македонија

Тринаесет лица не ја почитувале забраната за движење, 513 не носеле маска

Слободен печат
Тринаесет лица не ја почитувале забраната за движење во периодот 22 часот синоќа до 05 часот утрово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Додаваат дека...
Вести Свет Слајдер

Скандал во Баварија: Извршен претрес во канцеларијата на ЦСУ и поранешниот министер за правда Саутер во врска со аферата „маски”

Слободен печат
Властите во Баварија денеска извршија претрес во канцеларијата на Христијанско-социјалната унија на Баварија (ЦСУ) и поранешниот министер за правда на Баварија, Алфред Саутер, како дел...