• коронавирус

Директорот на „Фајзер“ пак е позитивен на коронавирусот, вторпат во два месеца

Извршниот директор на американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“, Алберт Бурла (60) соопшти дека е позитивен на тестот за ковид по вторпат во последните два месеца. – Се чувствувам добро и немам никакви симптоми, рече Бурла. Во август Бурла за првпат имаше ковид и почна да го пие лекот против болеста „Паксловид”, развиен од неговата компанија. Тој …

Директорот на „Фајзер“ пак е позитивен на коронавирусот, вторпат во два месеца Read More »