НЛБ банка ги зголеми каматите на дел од кредитните продукти

НЛБ Банка Скопје/ Фото : Архива

Клиентите нa НЛБ Банка добија непријатно известување дека ќе им се зголемат каматите. Станува збор за дел од кредитните продукти на банката.

“Ве известуваме дека заради зголемување на стапката на благајничките записи, НЛБ Банка од 01.01.2023 година ja зголеми каматната стапка за кредитни картички, дозволено пречекорување на трансакциска сметка и инстант кредити за 2,75 процентни поени“, испрати ретроактивно соопштение Банката за нешто што веќе почнало да важи.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот