19.8 C
Скопје

Николов: Најубавите празници ги поминавме без семејствата, ама жртвата се исплатеше

Одбојкарската репрезентација на Македонија со победата над Турција од 3:1 во сетови обезбеди второ учество по ред на Европското првенство кои ќе се одржи годинава.

Одбојкарите по втор пат ќе играат на Европското првество

Ристо Николов вели дека со пласманот на ЕП дека се исплателе жртвите на одбојкарите, односно што празниците наместо со семејствата ги поминаа во сала и на тренинзи но тоа го забораваат по пласманот на Европското првенство.

– Има ново Европско првенство за нас и многу сум среќен поради тоа. Овие жртци се исплатеа, најубавите празници ги поминавме без семејствата, ама се исплатеше сѐ. Вторпат играме во Европско. Ние сме сите како еден, така сме израснети. Знаевме дека ќе се кренеме и дека можеме. Сега да славиме и што побрзо да си ги видиме семејствата – изјави Николов.

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

 

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар