13 C
Скопје

Tag : одбојкарска репрезентација на македонија

Останатo Спорт

Одбојкарите го започнаа нападот на златото во „Европската сребрена лига“

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска во Струмица го започна подготовките пред настапот во Европската сребрена лига каде очекуваат да продолжи низата на успешни настапи, а...
Останатo Спорт

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен печат
Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Интервју со Петар Јовановски, претседател на Одбојкарската федерација на Македонија: Сакам предизвици, зошто одбојката да не биде спорт број еден

Зоран Спасоски
Одбојкарската репрезентација на Македонија одлично ја започна 2021 година, успеа втор пат по ред да обезбеди пласман на Европското првенство. Одбојкарите до второто учество на...
Останатo Спорт

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат
Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски преку социјалните мрежи им честита на одбојкарите за обезбедениот пласман на Европското првенство. „Браво за македонските одбојкари. Одиме на Европско“,...
Останатo Спорт

Љафтов: Покажавме кои сме и што сме

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва испиша нова успешна приказна со пласманот на Европското првенство кое ќе се игра годинава. Одбојкарите ја совладаа Турција со 3:1...
Останатo Спорт

Николов: Најубавите празници ги поминавме без семејствата, ама жртвата се исплатеше

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија со победата над Турција од 3:1 во сетови обезбеди второ учество по ред на Европското првенство кои ќе се одржи годинава....
Останатo Спорт

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

Слободен печат
Капитенот на одбојкарската репрезентација Никола Ѓорѓиев повторно одигра одличен натпревар и ги предводеше соиграчите со големата победа над Турција која ни донесе пласман на Европското...
Останатo Спорт

Одбојкарите по втор пат ќе играат на Европското првество

Слободен печат
Тоа што го најавуваа изминатите денови, одбојкарите го исполнија и по втор пат ќе бидат дел од Европското првенство кое годинава ќе се игра во...
Останатo Спорт

Квалификации за ЕП: Момент на вистината за одбојкарите

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) ја очекува најважниот натпревар во квалификациите за пласман на ЕП, против селекцијата на Турција. Влогот за нашите одбојкари...
Останатo Спорт

Љафтов: Оваа репрезентација има срце

Слободен печат
Александар Љавтов беше најзабележителен во втората победа на одбојкарската репрезентација на Македонија над БиХ во квалификациите за ЕП со 21 остварен поен. Според Љафтов, селекцијата...