20.8 C
Скопје

Tag : ристо николов

Останатo Спорт

ВИДЕО | Николов: Тимскиот дух победи, дишеме како едно семејство, оваа репрезентација уште не го кажала последниот збор

Слободен печат
Одбојкарите на Македонија повторно се надминаа себеси и кога беше најпотребно не се уплашија од фаворизираната Турција и вторпат во својата историја ќе играат на...
Останатo Спорт

Николов: Најубавите празници ги поминавме без семејствата, ама жртвата се исплатеше

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија со победата над Турција од 3:1 во сетови обезбеди второ учество по ред на Европското првенство кои ќе се одржи годинава....
Останатo Спорт

Владо и Никола имаат ма**ња до колена

Слободен печат
„Спартанците“ на ЕП во Словенија конечно наплатија за сите маки кои ги имаа изминативе години. Прекарот „спартаци“, одбојкарите го добија токму поради нивните патешествијаниз Европа,...
Останатo Спорт

Љафтов пред Финска: Можеби ќе има трема, но не се предаваме!

Слободен печат
Во долгата низа прашања што и како на отворањето против Финците, кажано на наједноставен начин, за да ги оствариме целите на континенталниот самит на којшто...