Tag : европско првенство во одбојка

Останатo Спорт

Навивачите на Србија ги шокираа Французите,  го прекинаа молкот за Ширак со зборовите „Терорист“  (ВИДЕО)

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Србија ја шокира Франција среде Париз и со 3:2 ги совлада домашните одбојкари за пласман во финалето на Европското првенство. Освен по...
Останатo Спорт

Одбојкарите останаа без осминафинале

Слободен печат
Македонската одбојкарска репрезентација не се пласира во осминафиналето на Европското првенство завршувајќи ги настапите како петтопласирани во групата Ц. Судбината на одбојкарите кои во последните...
Останатo Спорт

Сега стручњаците нека објаснат како победивме

Слободен печат
Селекторот Никола Матијашевиќ не можеше да остане рамнодушен по големата победа на неговите избраници и тоа над домаќинот Словенија. Матијашевиќ по победата не остана имун...
Останатo Спорт

Владо и Никола имаат ма**ња до колена

Слободен печат
„Спартанците“ на ЕП во Словенија конечно наплатија за сите маки кои ги имаа изминативе години. Прекарот „спартаци“, одбојкарите го добија токму поради нивните патешествијаниз Европа,...
Останатo Спорт

Милев: Можеме да играме против секого, само треба да веруваме

Слободен печат
Вчерашната победа над Белорусија го врати насмевките кај одбојкарите, додека денешниот триумф над Словенија покажа дека Македонија има со што да се гордее на Европското...
Останатo Спорт

Одбојкарите ја решија и Словенија, надежта за осминафинале останува

Слободен печат
Македонската одбојкарска репрезентација од натпревар во натпревар игра се подобро и по вчерашната историска победа над Белорусија, денеска е забележан нов триумф на Европското првенство....
Останатo Спорт

Матијашевиќ: Оваа репрезентација заслужува подобар третман

Слободен печат
Селекторот на одбојкарската репрезентација, Никола Матијашевиќ е пресреќен за остварениот историски успех и првата победа на Македонија на Европските првенства. – Мило ми е пред...
Останатo Спорт

Милев: Белорусија паѓа ако одиграме како во третиот сет

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија е поразена од Русија во третиот натпревар од Европското првенство кое се одржува во Словенија. Одбојкарите очекувано загубија од европскиот шампион...
Останатo Спорт

Неискуството ни одзеде сет против силната Русија

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија очекувано е поразена од европскиот шампион Русија со 3:0 во сетови (25:15,25:16.30:28). Одбојкарите можат да жалат што не го освоија третиот...
Останатo Спорт

Одбојкарите ќе собираат искуство против европскиот шампион

Слободен печат
По двата порази од репрезнетациите преку кои се бараше првиот триумф, Финска и Турција, одбојкарската репрезентација на Македонија, денеска (17.30 ч.) на Европското првенство игра...