17.8 C
Скопје

Tag : европско првенство во одбојка

Останатo Слајдер Спорт

УБАВА ВЕСТ: Македонија коорганизатор на машкото ЕП во одбојка

Слободен печат
Македонската одбојка ја доби честа и одговорноста да организира една од групите на машкото сениорско Европско првенство во 2023 година, а тоа значи дека македонските...
Останатo Спорт

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат
Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски преку социјалните мрежи им честита на одбојкарите за обезбедениот пласман на Европското првенство. „Браво за македонските одбојкари. Одиме на Европско“,...
Останатo Спорт

Љафтов: Покажавме кои сме и што сме

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва испиша нова успешна приказна со пласманот на Европското првенство кое ќе се игра годинава. Одбојкарите ја совладаа Турција со 3:1...
Останатo Спорт

Николов: Најубавите празници ги поминавме без семејствата, ама жртвата се исплатеше

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија со победата над Турција од 3:1 во сетови обезбеди второ учество по ред на Европското првенство кои ќе се одржи годинава....
Останатo Спорт

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

Слободен печат
Капитенот на одбојкарската репрезентација Никола Ѓорѓиев повторно одигра одличен натпревар и ги предводеше соиграчите со големата победа над Турција која ни донесе пласман на Европското...
Останатo Спорт

Навивачите на Србија ги шокираа Французите,  го прекинаа молкот за Ширак со зборовите „Терорист“  (ВИДЕО)

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Србија ја шокира Франција среде Париз и со 3:2 ги совлада домашните одбојкари за пласман во финалето на Европското првенство. Освен по...
Останатo Спорт

Одбојкарите останаа без осминафинале

Слободен печат
Македонската одбојкарска репрезентација не се пласира во осминафиналето на Европското првенство завршувајќи ги настапите како петтопласирани во групата Ц. Судбината на одбојкарите кои во последните...
Останатo Спорт

Сега стручњаците нека објаснат како победивме

Слободен печат
Селекторот Никола Матијашевиќ не можеше да остане рамнодушен по големата победа на неговите избраници и тоа над домаќинот Словенија. Матијашевиќ по победата не остана имун...
Останатo Спорт

Владо и Никола имаат ма**ња до колена

Слободен печат
„Спартанците“ на ЕП во Словенија конечно наплатија за сите маки кои ги имаа изминативе години. Прекарот „спартаци“, одбојкарите го добија токму поради нивните патешествијаниз Европа,...
Останатo Спорт

Милев: Можеме да играме против секого, само треба да веруваме

Слободен печат
Вчерашната победа над Белорусија го врати насмевките кај одбојкарите, додека денешниот триумф над Словенија покажа дека Македонија има со што да се гордее на Европското...