4 C
Скопје

НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Не се согласуваме, но ајде да го слушнеме што вели…

Една од најомилените холивудски фаци Бред Пит, повеќе не е толку омилен…

Така барем вели тој во новото издание за магазинот „GQ“.

„Главно сум зад камерите, се бавам со продукција, а се помалку и помалку сум пред камерите. Милам дека ова е игра за млади мажи. Не се пишуваат улоги за постари мажи, но, мислам дека играта е таква и ќе продолжи. Природна селекција, тоа е тоа“, изјави Бред Пит.

Actor Brad Pitt poses for photographers at the photo call for the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 22, 2019. (Photo by Vianney Le Caer/Invision/AP)

Актерот вниманието на светската јавност го доби во 1991 година во филмот „Телма и Луиз“ и од тогаш не престана интересот за него. Дали тој е Ахил или господин Смит, акционен или романтичен јунак, Бред е Бред, така да не веруваме дека „оваа игра повеќе не е за него“ и дека некој не го сака…

Прочитајте и...  Роднина на кралицата Елизабета осуден на 10 месеци затвор за сексуален напад
Actors Brad Pitt and Leonardo DiCaprio pose for photographers at the photo call for the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 22, 2019. (Photo by Joel C Ryan/Invision/AP)

Последното остварување во кое играше е „беше еднаш во Холивуд“ на Квентин Тарантино, режисерот кој исто така изјави дека е „време да заврши со филмовите“.

Actors Leonardo DiCaprio, left, and Brad Pitt pose for photographers upon arrival at the premiere of the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Tuesday, May 21, 2019. (AP Photo/Petros Giannakouris)

БОНУС ВИДЕО:

10 ресторани со најубав поглед во светот

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар