14 C
Скопје

Tag : стар

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат
Шпанската кралица е позната по тоа што не се откажува од гардеробата по само едно носење, како што тоа го прават многу славни личности… Шпанската кралица...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот шармер се ужаснува од помислата дека филм стар 40 години ќе биде објавен сега: „Тоа беше лошо време за модата и фризурите“

Слободен печат
Џорџ Клуни во 1983та година го сними филмот „Grizzly 2″, но не е воодушевен од идејата на продуцентите после речиси 40 години тој филм да...
Вести Македонија

ВИДЕО | Исповед на сексуална работничка од Македонија: Доброволно влегов во индустријата и среќна сум што ја работам оваа работа

СП.
Сексуалните работници останаа повторно на маргините, за време на кризата со ковид-19, останавме исклучени од сите мерки за помош, ги редуциравме нашите услуги за да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте ова дождливо попладне – Баклава со вишни и гриз: Стар рецепт кој воодушевува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Едноставно и брзо, а така освежувачки и сочно… Потребно ви е: 6 кори за пита и баклава, 500 гр вишни, 400 мл вода, 400 гр...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брус Вилис доби негативни коментари: Фановите го нападнаа за неговиот изглед

Слободен Печат
Славниот актер беше фотографиран на улиците во Лос Анџелес. Обожавателите по објавените фотографии го нападнаа со негативни коментари, а еден од коментарите е дека тој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат
Ринго Стар ги повика луѓето да се прудружат на „движењето за мир и љубов“… Легендарниот бубњар на „Битлси“ Ринго Стар доби илјадници роденденски честитки, а...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат
Искористете го стариот леб до последна трошка… Состојки: 500 грама стар леб исецкан на мали коцки, 150 грама сирење, 4 јајца, 200 мл јогурт, 150...
Живот Магазин Магазин слајдер

Пие човечка крв, избегнува светлина и работи од 9 до 17: Тврди дека е вампир стар 600 години (ФОТО)

Слободен печат
Лилит Вампир (27) од Лондон тврди дека е вампир стар 600 години, па така таа избегнува сончева светлина и пие крв. Поради необичниот начин на...
Магазин Храна

Рецепт стар неколку векови: Традиционална италијанска супа која го „греела“ и Леонардо да Винчи

Слободен печат
Традиционалната италијанска минестроне супа подготвена на тоскански начин била едно од омилените јадења на најзначаниот човек на ренесансата Леонардо да Винчи. До овие податоци дошол...
Забава Магазин

Оваа оптичка илузија ќе ви открие дали сте млади или стари во душа! (ФОТО)

Слободен Печат
Човечкиот мозок е неверојатна креација. Можноста да обработи информација која тој ни ја пружа прави разлика помеѓу нас и другите врсти и овозможува да изградиме...