10 C
Скопје

Tag : улоги

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Слободен печат
Златната девојка на Холивуд и на сите омилената актерска легенда Бети Вајт наполни 99 години. Зад неа цврсто стои блескавата кариера исполнета со повеќе од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бред Пит и Џенифер Анистон водеа секси разговор – Таа му порача дека е секси (ВИДЕО)

Слободен печат
Благодарение на апликацијата „Zoom“, но и добротворната организација „Core“ која помага во текот на пендемијата на коронавирусот, на Фејсбук се собраа најголемите холивудски имиња на...
Вести Економија Слајдер

Стјуардесите отпуштени од работа, патниците ги служат пилоти

Слободен печат
Националната авио – компанија на Исланд, Исландер, со седиште во Рејкјавик, одлучи да го отпушти од работа кабинскиот персонал, и наместо тие сега патниците ќе...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Никол Кидман призна дека поради семејството одбива улоги!

Слободен Печат
„Тој е прилично нервозен“, вака во кратки црти Никол Кидман го опиша својот сопруг, музичарот Кит Урбан кого го запозна во 2005 година. Судбоносната средба...
Магазин Сцена

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Слободен печат
Меган Маркл одлучи да се врати на актерството, но сака да работи само со режисерите од А-листата за да добие улога по која критичарите ќе...
Магазин Филм и ТВ

Џејмс Мекавој изгубил многу улоги поради својата висина!

Слободен Печат
Џејмс Мекавој, актерот кој моментално го гледаме во тв серијата „His Dark Materials“, признал во интервју за The Telegraph „како понизок маж понекогаш ми велеа...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Слободен печат
Не се согласуваме, но ајде да го слушнеме што вели… Една од најомилените холивудски фаци Бред Пит, повеќе не е толку омилен… Така барем вели...