1 C
Скопје

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Неверојатна, но сепак уникатна приказна…

Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса Кудроу, во серијата морала да има сестра близначка.

Објаснувањето неодамна конечно излезе на виделина кога во својата книга „Ќе бидам тука за тебе: Една од пријателките“, Келси Милер ја откри тајната.

For those who requested a Phoebe image

Publiée par FRIENDS (TV Show) sur Jeudi 16 avril 2009

Имено, Лиса Кудроу за време на почетокот на снимањето на „Пријатели“ глумела и во друга серија под називот „Луд по тебе“, во која ја играла келнерката Урсула. Проблемот настанал во пресрет на Премиерата на „Пријатели“ во септември во 1994 година кога излегло дека Лиса ќе се појави на истиот канал во две улоги.

Прочитајте и...  Водич за мајки: Додека доите, треба да се откажете од оваа храна

Токму затоа сценаристите се одлучиле да има близначки, така што Фиби од „Пријатели“ ќе ја има сестрата близначка Урсула, која всушност во исто време е лик од друга серија, со цел да се избегне проблемот актерката Лиса Кудроу да настапува во две серии истовремено на иста телевизија. Преку ликот на сестрата близначка всушност сериите се поврзани.

Лиса серијата „Луд по тебе“ ја снимаше се до 1999 година. А ликот на Урсула се појавуваше во неколку епизоди на популарните „Пријатели“.

Поврзани вести

ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен

Ирена Трајкова

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

Остави Коментар