Tag : близначка

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
Еспресо Шоу биз

Дали гледате разлика? Бизарна сличност на 14-годишна Италијанка и планетарно позната пејачка (ФОТО)

Слободен печат
Американската пејачка Аријана Гранде (26) на социјалните мрежи ја пронајде својата „близначка“. Не се работи за крвна поврзаност, туку за девојче кое толку многу личи...