Со нож ја ранила сестрата близначка

Фото: Илустрација

Денес во Зрењанин дошло до расправија меѓу две сестри близначки. Во еден момент една од девојчињата ја избодела другата сестра со нож. Инцидентот се случил на брегот на Бегеј, во близина на поранешната фабрика за капи.

Како што неофицијално дознава „Новости“, девојчињата се сестри близначки.

Осомничената А.Г. (28), откако ја избодела нејзината сестра во вратот и градите, побегнала со нож во раката кон градот, по што полицијата ја привела.

Засега не е позната причината за расправијата и нападот.

 

Видео на денот