Дали гледате разлика? Бизарна сличност на 14-годишна Италијанка и планетарно позната пејачка (ФОТО)

Американската пејачка Аријана Гранде (26) на социјалните мрежи ја пронајде својата „близначка“. Не се работи за крвна поврзаност, туку за девојче кое толку многу личи на неа, што дури и најверните фанови на пејачката тешко ги разликуваат.

Пејџ Ниеман (14) со Аријана почнаа да ја споредуваат уште кога имала 10 години. Четири години подоцна стана славна баш поради споредбата со пејачката.

На почетокот по примерот на Аријана ја шминкала нејзината мајка, но подоцна со помош на Јутјуб се научила сама да го прави тоа и уште повеќе да личи на популарната пејачка, а со секоја објава на Инстаграм привлекуваше се повеќе и повеќе внимание од обожавателите на Аријана.

Пејџ сега изгледа идентично како популарната пејачка.

– Кога започнав да ја имитирам Аријана, некои нејзини обожаватели беа многу драги, но на дел од нив им беше жал, најзлобните луѓе кои сум ги сретнала на социјалните мрежи. Дел од нив се навредуваа секогаш кога ќе се обидував да личам на Аријана, па честопати ми коментираа: „Биди своја“ или „Само една е Аријана, никогаш нема да бидеш како неа“ – рекла Пејџ.

Меѓутоа во јавноста се појави фотка на која Пејџ позира со многу малку шминка за разлика од останатите фотографии. Многу фанови на Аријана се шокираа, бидејќи таа јака шминка воопшто не личи на популарната пејачка.

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат