6 C
Скопје

Tag : шоубиз

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кира Најтли: Проституцијата е единствената професија во која жените заработуваат повеќе од мажите

Слободен Печат
Актерката Кира Најтли отворено зборуваше за „комплексноста“ да се биде жена во модерната ера воедно зборувајќи за нејзината претстојна филмска улога. 35-годишната актерка треба да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот на Сара Џесика Паркер: Не знам која е тајната за среќен брак

Слободен Печат
Повеќе децениски бракови веќе одамна се ретка појава во шоубиз индустријата, но секогаш има исклучоци. Сара Џесика Паркер (55) и Метју Бродерик (58) ги кршат...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Филм и ТВ

Прво виртуелно доделување на наградите „Еми“: Младата Зендаја изненадување на вечерта!

Слободен Печат
Сериите „Succession“, „Schitt’s Creek“ и „Watchmen“ доминираа на овогодинешните „Еми“ награди, кои поради коронавирусот се преселија во виртуелниот свет, нудејќи им можност на ѕвездите  гламурозните...
Еспресо Шоу биз

Ефто Пупиноски: И јас и Дино Мерлин наполнивме плоштади, ама јас пеев за 40 пати помала цена!

Слободен печат
Познатиот фолк-пејач Ефто Пупиноски преку фејсбук-статус порача дека е назадоволен од третманот на медиумите, со оглед на тоа дека и тој како Дино Мерлин го наполнил...
Еспресо

Екипата од серијата „Ало Ало“ повторно се собра, а сите очи беа свртени кон хер Флик! (ФОТО)

Слободен Печат
Вики Мишел која ја обожававме во улогата на Мишел во култната британска комедија, сподели симпатична фотографија од своите драги пријатели и колеги. Шармантната актерка неодамна...
Еспресо

Ќерката на Бијонсе се повеќе личи на мајка си! (ФОТО)

Слободен Печат
Раперката Меган Три Сталион на Инстаграм објави фотографија од Бијонсе и нејзината 7-годишна ќерка Блу Ајви Картер. На фотографијата од прославата за Нова година, целото...
Еспресо Слајдер

Моли Фицџералд од „Капетан Америка“ ја уби мајка си!

Слободен Печат
Американската актерка Моли Фицџералд (38) била уапсена вчера вечер кога полицијата открила дека таа ја убила својата мајка. Актерката која е дел од хитот „Капетан...
Еспресо Шоу биз

Ќе се „заразите“ од прво слушање: Момците од Дупер имаат нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Пак и пак“ е насловот на најновата песна на дуото „Дупер“. Уште една феноменална нумера на младите Илчо и Борис, за која снимија и видеоспот....
Еспресо Шоу биз

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас...
Еспресо Шоу биз

Ова се најпознатите бебиња кои се родија оваа година! (ФОТО)

Слободен Печат
Едно од најисчекуваните бебиња оваа 2019 година е синот на Меган Маркл и принцот Хари, кој дојде на овој свет на 6 мај. Покрај кралското,...