Ефто Пупиноски: И јас и Дино Мерлин наполнивме плоштади, ама јас пеев за 40 пати помала цена!

Популарниот фолк-пејач вели дека после ова нема надеж!

Познатиот фолк-пејач Ефто Пупиноски преку фејсбук-статус порача дека е назадоволен од третманот на медиумите, со оглед на тоа дека и тој како Дино Мерлин го наполнил плоштадот во Охрид, каде настапуваше за дочекот на најлудата ноќ, но никој не напишал за тоа.

Пупиноски во статусот вели дека и покрај тоа што го наполнил плоштадот во Охрид, пеел за 40 пати помала сума од босанската ѕвезда.

Статусот на популарниот пејач ви го пренесуваме во целост:

Прочитајте и...  Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Слободен печат

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Слободен печат

Снимка од Сирија која ќе ви го скрши срцето: Таткото ја научил ќерката да се смее секојпат кога ќе слушне бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешната вереница на Кличко претепана: „Го уби Господ во мене“, врескала актерката кога дошла полицијата (ФОТО)

Слободен печат

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Познат рапер убиен во вила во Лос Анџелес

Слободен печат

Остави Коментар

3 × два =

Прочитај повеќе

Ќерката на Мадона едвај стоеше на нозе, изгледаше дека ќе падне! Покажа и повеќе од што требаше! (ФОТО)

Слободен печат

Јосипа Лисац ќе добие кривична пријава за начинот на кој ја испеа хрватската химна! (ВИДЕО)

Слободен печат

ДА СЕ СМРЗНЕШ! Ноле лансираше нов предизвик! Тоа што го направи тој го можат само најхрабрите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мајка повикала полиција бидејќи немала со што да го нахрани бебето – Еве што сториле полицајците среде ноќ!

Слободен печат

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Познат рапер убиен во вила во Лос Анџелес

Слободен печат