3 C
Скопје

Tag : дино мерлин

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Дино Мерлин со новата песна го сплоти Балканот: Само заедно можеме да ја преживееме оваа нова неволја

Слободен печат
Во црногорскиот комплекс „Порто Монтенегро“ Дино Мерлин премиерно го претстави видеоспотот за песната „Ние“. Ова е првиот сингл од претстојниот, дванаесетти по ред албум на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски
Како што е познато, Дино Мерлин и Сенидах ќе снимат дует. Како што пишува босанскиот портал „Klix.ba“, оваа недела започнува снимањето на спотот и тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски
Пејачот Дино Мерлин ретко кога во јавноста ја покажува својат сопруга Амела со која има две деца, а нивната љубовна приказна е навистина интересна. Како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Слободен Печат
Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дино Мерлин за првпат стана дедо: Неговото внуче името го доби според прадедото

Слободен печат
Познатиот музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат, пишува Дневни аваз. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена. На неговиот син Хамза и снаата...
Еспресо Шоу биз

Ефто Пупиноски: И јас и Дино Мерлин наполнивме плоштади, ама јас пеев за 40 пати помала цена!

Слободен печат
Познатиот фолк-пејач Ефто Пупиноски преку фејсбук-статус порача дека е назадоволен од третманот на медиумите, со оглед на тоа дека и тој како Дино Мерлин го наполнил...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Илјадници граѓани 2020 ја дочекаа на плоштад „Македонија“ со песните на Дино Мерлин

Двочасновна забава на присутните на плоштад „Македонија“ синоќа им приреди балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин. Плоштадот беше претесен да ги собере илјадниците граѓани од земјава...
Вести Македонија Слајдер

Облечете се потопло доколку новогодишната ноќ планирате да ја минете на плоштад

Слободен печат
Вечерва во текот на Новогодишната ноќ ќе преовладува малку до умерено облачно време со слаб до умерен, а во втората половина од ноќта на места...
Вести Скопје

Град Скопје ве кани на плоштад за дочек на Нова Година со Дино Мерлин

Слободен печат
Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин утревечер ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои Новата 2020 година...
Еспресо Шоу биз

Мартин од „Некст тајм“ го покани Дино Мерлин во Скопје – ама погледнете каква покана одбра (ФОТО)

Слободен печат
Мартин Филиповски од популарното дуо Некст Тајм преку својот профил на Инстаграм го покани неговиот колега Дино Мерлин во Скопје. Имено, Филиповски преку „стори“ објава...