14 C
Скопје

Tag : концерт

Вести Ви Препорачуваме Регион

„И во Белград експериментален концерт, да видиме колку луѓе ќе бидат заразени…“

Горан Наумовски
Заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, денес изјави дека ќе се организира концерт во Белград како еден вид научен експеримент, со цел да се види...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Светските ѕвезди на дело: Одржан хуманитарниот концерт кој собира вакцини за најсиромашните

Слободен печат
„Global Citizen“ синоќа ја одржа оваа прекрасна и амбициозна кампања за помош на медицинските работници во најсиромашните земји во светот за што поскоро тие да...
Вести Свет Слајдер

Експериментот помина успешно: Нема знаци на зараза по рок-концертот со 5.000 луѓе во Барселона

Слободен печат
По рок-концертот со 5.000 присутни, што се одржа како своевиден експеримент на 27 март во Барселона, нема знаци на зараза, соопштија денеска организаторите. Две недели...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Го победија коронавирусот: Одржан најголемиот концерт од почетокот на пандемијата, пред 50.000 луѓе

Слободен печат
Повеќе од 50 000 луѓе присуствуваа на рок концерт во Окленд, Нов Зеланд, каде што граѓаните беа ослободени од правилата за физичко дистанцирање, откако државата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Лопез и Селена Гомез дел од големиот хуманитарен концерт „VAX LIVE“ за вакцинација без дискриминација

Слободен печат
„Global Citizen“ најавува прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на здравствените работници и на најсиромашните земји во светот брзо да примаат вакцини против...
Култура

„Боженствениот звук на Малер“ со Милена Арсовска ќе се слушне во Филхармонија

Слободен печат
Оркестарот на Филхармонија, под диригентската палка на маестро Габриел Бебешелеа, на 1 април, со почеток во 19 часот, ќе ја изведе Четвртата симфонија, ремек-дело на...
Вести Свет Слајдер

Експеримент во Барселона: Love of lesbians одржаа концерт пред 5.000 лица со негативен ПЦР тест

Слободен печат
Во Барселона синоќа, за првпат од почетокот на пандемијата, се одржа концерт пред публика од 5.000 луѓе, на кој истовремено беше тестирано спроведувањето на заштитните...
Култура

Филхармонија: Маестро Тимоти Редмонд ќе диригира на концертот „Музиката и градот“

Слободен печат
Филхармонија на 18 март, со почеток во 19 часот, ќе го одржи концертот „Музиката и градот“, на кој праизведба ќе доживее електроакустична симфониска поема „Скопје“...
Културен печат

ПМГ Џез: Јордан Костов квинтет ќе настапи во МКЦ

Тони Димков
Најновото издание „Кам бек“ (Come Back) на Јордан Костов квинтет, кое неодамна се појави под етикетата „ПМГ Џез“, ќе може да се слушне на концерт...