• аријана гранде

Аријана Гранде ќе донира 1 милион долари на обожавателите за психотерапија

Аријана Гранде ќе донира 1 милион долари за бесплатна психотерапија. Во изјава на нејзиниот инстаграм-профил во вторникот пејачката напиша дека се здружила со организацијата за ментално здравје „Better Help“ затоа што според неа терапијата не треба да биде само за малкумина привилегирани, пренесува „Daily Mail“. Пејачката секогаш била искрена во дискутирањето на сопствената борба со …

Аријана Гранде ќе донира 1 милион долари на обожавателите за психотерапија Read More »