Tag : аријана гранде

Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аријана Гранде им донира пари на фановите кои останале без работа за време на корона вирусот

Слободен печат
Американската пејачка Аријана Гранде (26) им помага на фановите кои се најмногу погодени од прекинувањето на работата заради пандемијата од коронавирусот. Таа е потполно свесна...
Забава Магазин

Аријана Гранде е во самоизолација со новото момче, еве кој е и што работи тој

Слободен печат
Еве кој е мистериозното момче со кого ѕвездата беше видена неодамна како разменува страствен бакнеж. Двајцата се во превентивна изолација. Дали оваа изолација ќе им...
Еспресо Шоу биз

Дали гледате разлика? Бизарна сличност на 14-годишна Италијанка и планетарно позната пејачка (ФОТО)

Слободен печат
Американската пејачка Аријана Гранде (26) на социјалните мрежи ја пронајде својата „близначка“. Не се работи за крвна поврзаност, туку за девојче кое толку многу личи...
Еспресо Шоу биз

Здравјето на Аријана Гранде е полошо од што се мислеше

Слободен печат
Американската пејачка Аријана Гранде повторно има сериозни здравствени проблеми и со месеци не може да го излекува грлото и има страшни главоболки. Пејачката изјавила дека...
Еспресо Шоу биз

После Аријана Гранде, тој е во врска со ќерката на Синди Крафорд! (ФОТО)

Слободен Печат
Пит Дејвидсон познат по врските со бројни славни дами, а сега на тој список се најде и 18-годишната Каја Гербер. Комичарот познат по бурните врски...
Еспресо Убавина

Најприближни до совршенство: Ова се најубавите 10 жени на планетата

Слободен печат
Се верува дека совршеното лице е она што е сосема симетрично, односно на кое двете страни му се потполно еднакви, пишува Стил. Оваа формула на...
Еспресо Шоу биз

Аријана Гранде признава дека е преоптоварена со работата: „Потребна ми е пауза“

Слободен Печат
Аријана Гранде поминуваше низ турбулентен период предходните година и половина. Откако го објави својот долгоочекуван албум „Sweetener“, поп-пејачката ја погоди веста за самоубиството на нејзиното...