Надал го преживеа „циркусот“ на Кирјос! (ВИДЕО)

Беше тоа „војна“ на двајцата тенисери кои како што е веќе познато и не се наоѓаат во некои добри односи.

Се гледаше тоа и во текот на мечот кога Кирјос на почетокот од дуелот го „провоцираше“ Надал, но и реагираше кон главниот судија поради големите паузи на Рафа меѓу сервисите.

Освен што на секаков начин Кирјос се обидуваше да го привлече вниманието, имаше и по некој изненадувачки поен.

Третиот сет го одбележа конфликтот на Кирјос со судијата, во еден момент незадоволниот Ник повторно беше незадоволен од една одлука. Му беше доделен поен на Надал, затоа што со „челинџ“ беше утврдено дека линискиот судија погрешил, а Шпанецот отсервираше ас.

Прочитајте и...  Федерер откри што ќе прави во пензија

Тоа Кирјос како да го налути, кој сметаше дека поенот мораше да се повтори.

– Мислиш дека си важен, а фактички си никој – додаде темпераментниот Австралиец кој главниот судија.

Кон средината на третиот сет, при резултат 40:15 намерно го „нападна“ Надал додека овој се наоѓаше на мрежа. Грешки правеше Кирјос во клучните моменти, а неговиот ривал ги освои наредните два сета во тај-брејк.

За Надал ова е јубилејна 50 победа на терените на „Вимблдон“ и во третата рунда на грен слем турнирот во Лондон ќе ги одмери силите против Французинот Жо-Вилфрид Цонга кој беше подобар од Литванецот Рикардас Беранкис по сетови 7:6 (5), 6:4 и 6:4.

Прочитајте и...  Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 5 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат