Tag : надал

Останатo Спорт

Кирјос не мирува, кршеше рекети, го навредуваше судијата…(ВИДЕО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер повторно покажа зашто е лошото момче во светскиот тенис. Ник Кирјос загуби во второто коло на Местер турнирот во Синсинати од Карен Качанов...
Останатo Спорт

Тениска класика во Лондон: Федерер или Надал? (ВИДЕО)

Слободен печат
За првпат после 11 години, Федерер и Надал ќе играат на грен слем турнирот во Лондон, „Вимблдон“. Во второто полуфинале првиот светски рекет Ѓоковиќ ги...
Останатo Спорт

Надал: Секогаш се посебни пресметките со Федерер!

Слободен печат
Двајца големи ривали, но и пријатели, Надал против Федерер во полуфиналната пресметка во Лондон в петок на престижниот Централен терен после 11 години. – Навистина...
Останатo Спорт

Надал го преживеа „циркусот“ на Кирјос! (ВИДЕО)

Слободен печат
Беше тоа „војна“ на двајцата тенисери кои како што е веќе познато и не се наоѓаат во некои добри односи. Се гледаше тоа и во...
Останатo Спорт

Кирјос не може без драма, го чека Надал (ВИДЕО)

Слободен печат
Кирјос паѓаше по требата, но и по мрежата, покажуваше нервоза, иронично аплаудираше кон публиката, зборуваше во себе гласно, сето тоа како да го деконцентрираше неговиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ до финалето ги избегна Федерер и Надал

Слободен печат
Ѓоковиќ според најавите в понеделник на стартот од натпреварувањето ќе игра против Германецот Филип Колшрајбер од 14.00 часот. Србинот не можеше да добие потежок противник,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го „копира“ Рафа Надал

Претходно ваква одлука донесе и второпласираниот на светската АТП листа, шпанскиот тенисер и освојувач на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал. Само Роџер Федерер ќе одигра еден...
Останатo Спорт

Рафа Надал бил мега-хит и на 16 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Кралот на земјата“, Надал по 12 пат го освои Париз за негов вкупно 18 трофеј во неговата богата тениска кариера. И како помлад Шпанецот бил...
Останатo Спорт

Надал нема да игра сè до „Вимблдон“

Во последните две изданија на Грен слемот во Лондон, шпанскиот тенисер Надал беше задоволен од своите игри. – Сакам да играм на трева, но јас...