Tag : Кирјос

Останатo Спорт

Кирјос не мирува, кршеше рекети, го навредуваше судијата…(ВИДЕО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер повторно покажа зашто е лошото момче во светскиот тенис. Ник Кирјос загуби во второто коло на Местер турнирот во Синсинати од Карен Качанов...
Останатo Спорт

Надал го преживеа „циркусот“ на Кирјос! (ВИДЕО)

Слободен печат
Беше тоа „војна“ на двајцата тенисери кои како што е веќе познато и не се наоѓаат во некои добри односи. Се гледаше тоа и во...
Останатo Спорт

Кирјос не може без драма, го чека Надал (ВИДЕО)

Слободен печат
Кирјос паѓаше по требата, но и по мрежата, покажуваше нервоза, иронично аплаудираше кон публиката, зборуваше во себе гласно, сето тоа како да го деконцентрираше неговиот...
Останатo Спорт

Кирјос се извини откако фрли столче на терен

Слободен печат
Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд....