Кирјос не мирува, кршеше рекети, го навредуваше судијата…(ВИДЕО)

Австралискиот тенисер повторно покажа зашто е лошото момче во светскиот тенис.

Ник Кирјос загуби во второто коло на Местер турнирот во Синсинати од Карен Качанов со 6:7, 7:6, 6:2 но натпреварот ќе остане запомнет поради неговото однесување.

Тој успеа да искрши два рекета, но не на теренот туку во ходникот за време на паузата за тоалет. Потоа доби опомена од судијата дека паузите му траат предолго, по што Кирјос одговори со прозивките кон Рафаел Надал.

„Тоа е лудо. Колку време траат паузите на Рафа Надал? Покажете ми снимка на која тој го почитува зададеното време и веднаш ќе се повлечам од тенисот. Потребни му се најмалку 20 секунди за да се подготви за сервис. Ова е смешно“, му рече Кирјос на судијата.

 

Прочитајте и...  Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Откако го загуби дуелот со Качанов, контроверзниот тенисер беше бесен на судијата и плукна кон него.
„Ти си една е**на алатка“, му рече Кирјос на судијата.

 

Прочитај повеќе

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат